Wprowadzenie do proponowanych zmian w normie zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC

Wprowadzenie do proponowanych zmian w normie zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC

18 czerwca 2024 Nowości

ROZPORZĄDZENIE UE W SPRAWIE WYLESIANIA

Przygotowujesz się do wyrażenia opinii na temat proponowanych zmian w normie zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC w celu dostosowania do EUDR, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji?

12 czerwca zorganizowaliśmy specjalne webinarium informacyjne, otwarte dla wszystkich, aby przedstawić proponowane zmiany i odpowiedzieć na Twoje pytania (link). 

Grupa robocza PEFC SFM dodała i zmieniła szereg wymagań do standardu zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC (ST 1003), aby zapewnić, że surowiec certyfikowany przez PEFC pochodzący z lasów certyfikowanych przez PEFC jest zgodny z EUDR.

Nowe i zmienione wymagania

Proponowane modyfikacje obejmują strukturę kategoryzacji lasów EUDR, w tym dostępność geolokalizacji, i dotyczą degradacji lasów. Chociaż data graniczna w PEFC ST 1003 jest już zgodna z wymogami EUDR, masz również możliwość wyrażenia swojej opinii na temat tego aspektu.

Konsultacje

Konsultacje publiczne są istotną częścią procesu opracowywania naszych standardów. Dzięki nim możesz zapoznać się z projektem standardu, zgłaszać swoje uwagi i przekazywać bezpośrednie informacje zwrotne. Każdy zgłoszony komentarz otrzyma odpowiedź. Z propozycjami zmian można zapoznać się tutaj. Ujednolicony tekst normy, z wprowadzonymi propozycjami zmian znajduje się pod tym linkiem

Konsultacje trwają do 13 lipca 2024 roku. Przekaż swoją opinię

Więcej informacji

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak PEFC jest Twoim partnerem w EUDR, odwiedź naszą stronę internetową PEFC EUDR.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące PEFC i naszego dostosowania do EUDR, skontaktuj się z nami pod adresem eudr@pefc.org.

Pozostajemy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera